Both Sides Of The Sky, Jimi Hendrix

890.00ден

Димензии: 61cm x 91.5cm (24″ x 36″)

Категорија:

„Двете страни на небото“ е издание за 2018 година од Џими Хендрикс и имотот на Хендрикс. Оваа неверојатна колекција на песни има низа импресивни архивски записи, како што се: ‘Hear My Train A Comic’ и ‘Mannish Boy’. Лесно еден од најголемите гитаристи што некогаш живееле, не е ни чудо што дури и по смртта на суперsвездите, хитови сè уште продолжуваат да се тркалаат од архивите. Овој неверојатен постер го прикажува уметнички дела прикажано на албум коверот.

  • Регистрирај се
Ја заборавивте лозинката? Внесете го вашето корисничко име или е-маил. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил