Are You Experienced

890.00ден

Категорија:

The Jimi Hendrix Experience е несомнено една од најважните музички групи кои светот имал задоволство да слуша. Психоделичното рок трио првпат ја “удри” сцената кон крајот на 1966 година и оттогаш инспирираше некои од најголемите уметници на планетата. Групата составена од Џими Хендрикс, Ноел Рединг и Мич Мичел објави 3 студиски албуми вклучувајќи ги и класичните ‘Are You Experienced’ во кои беа вклучени хит песни ‘Fox Lady’ и ‘Purple Haze’ кои се појавуваа на американското издание на албумот. Ако сте огромен обожавател на Хендрикс, тогаш овој постер кој го претставува уметничкото дело за изданието од 1967 година и е задолжително да се додаде во вашиот дом.

  • Регистрирај се
Ја заборавивте лозинката? Внесете го вашето корисничко име или е-маил. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил